Ekonomi

Borsa İstanbul güne nasıl başladı?

Investing.com – BİST 100endeks güne %0,18’lik kısmi artışla 4544,48 puandan başladı.

BIST 100’de yatay bir açılışın ardından ilk süreçlerde aşağı yönlü bir hareket gözlendi. Dünkü baz seviyelerini test eden endeks, ilk saatteki satışlarla birlikte 4.510 puana geriledi.

Dünkü süreçlerde 4.600 puan seviyesini test ettikten sonra bu bölgede kalıcı olamayan endeks, günün ikinci yarısında fiilen 4.500 puana hareket etti.

Günün ilk saatinde sektörel bazda bakıldığında turizm, iletişimVe bankalartalebin artmasıyla gündeme geldi. Spor, binaVe Baskıbölümünde ise ilk saatte %1 geriledi.

Borsa İstanbul güne yükselişle başlayan hisse senetlerinin zirvesinde EGPRO, SOLMAK, PAMEL, ZORLAMAVe BRSAN orada. Güne düşüşle başlayan hisseler AVHOL, GRTRK, ALKIM, AYENVe SMRTGdevam ederken.

Sabah saatlerinde Borsa İstanbul’da yatay bir görünüm konuşulurken, dış piyasalarda karışık bir görünüm hakim oldu. Asya borsaları günün sonuna doğru reel olarak negatif yönde hareket ediyor. Öte yandan Avrupa endeksleri güne pozitif başladı.

Bugün piyasaların gözleri TSİ 15.30’da açıklandı. ABD enflasyonunda olacak. ABD borsaları ise dünkü süreçlerde satıcılı hareket etti. Günün ilk saatlerinde ABD ve Avrupa vadelileri alıcılarla hareket ediyor.

Author: Günay Caymaz

Borsa verileri, uygun fiyat, sağlık durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan yararlanmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. katılmak tıklamak .

haber-odunpazari.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu