Haber

Burdur’da Alkollü ve Ehliyetsiz Müzik Dinleyen Sürücüye 25 Bin 6 TL Para Cezası

Burdur’da cadde üzerinde ehliyetsiz ve yüksek sesle müzik dinlerken alkollü olarak seyreden aracı durduran ekipler tarafından sürücüye 25 bin 6 TL para cezası kesildi.

Olay, saat 01.30 sıralarında Burdur merkez Bahçelievler Mahallesi Stadyum Caddesi üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, caddede yüksek sesle müzik dinlerken seyir halinde olan HA (38)’nin kullandığı 15 AZ 006 plakalı ticari araç, polis ekipleri tarafından durduruldu. Yapılan kontrollerde HA’nın ehliyetinin bulunmadığının anlaşılması üzerine olay yerine trafik ekipleri sevk edildi.

Olay yerine gelen trafik ekipleri tarafından yapılan incelemelerde sürücü HA’nın alkol seviyesinin 3.47 promil olduğu, alkollü araç kullanmaktan ehliyetine daha önce 2 yıl süreyle el konulduğu, aracın ise başkasına ait olduğu öğrenildi. .

Sürücü HA’ya, yüksek sesle müzik dinlediği ve alkollü ve ehliyetsiz araç kullandığı gerekçesiyle trafik polisleri tarafından 17 bin TL para cezası verilirken, daha önce 2 yıl süreyle el konulan ehliyetine ise 5 yıl daha el konulmuştu. Araç sahibine, ehliyetsiz birinin araç kullanmasına izin verdiği için 8 bin 6 TL ceza kesildi. HA işlemleri yapılmak üzere polis merkezine götürüldü. -BURDUR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu