Haber

CHP, Disney Plus Türkiye’nin Atatürk dizilerini yayınlamama kararını kınadı

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Disney Plus Türkiye’nin ‘Atatürk’ dizisini yayınlamama kararına tepki gösterdi. Öztrak, “CHP olarak Disney+ yöneticilerinin aldığı bu kararı, kurucumuz ve ülkemizin Ulu Önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hatırasına karşı işlenmiş bir nefret suçu olarak görüyor ve şiddetle kınıyoruz.”

Disney Plus, Türkiye’de yayınlanan Atatürk dizisini yayınlamama kararı aldı. FOX TV, dizinin televizyon ve sinemalarda yayınlanacağını duyurdu. CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Disney Plus Türkiye’ye sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Öztrak’ın bu akşam Twitter hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“Disney+ yöneticileri, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını anlatan ve Cumhuriyetimizin 100. yılı münasebetiyle 29 Ekim 2023’te tüm dünyada eş zamanlı olarak gösterileceğini açıklayan dizinin sadece Türkiye’de gösterileceğini duyurdu. FOX TV’de ve ülkemizdeki sinemalarda.

“CHP OLARAK ŞİDDETLE KINIYORUZ”

Bu kararın, bir süredir sosyal medya paylaşımlarında Atatürk hakkında nefret söylemi, uygunsuz ifadeler kullandığı ve projeye karşı lobi faaliyetleri yürüttüğü bilinen Amerika Ermeni Ulusal Komitesi ANCA’nın baskısı sonucu alındığı iddia ediliyor. . CHP olarak Disney+ yöneticilerinin aldığı bu kararı, kurucumuz ve ülkemizin Ulu Önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırasına karşı işlenen bir nefret hatası olarak görüyor ve şiddetle kınıyoruz.”

haber-gonen.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu