Haber

Çin Savunma Bakanı Li Shangfu, Rusya ve Beyaz Rusya’yı ziyaret edecek

Çin Savunma Bakanı Li Shangfu, 14-19 Ağustos tarihlerinde Rusya ve Beyaz Rusya’yı ziyaret edecek.

Ukrayna’daki savaş nedeniyle Batı ile gerginliğin devam ettiği Rusya’ya Çin’den üst düzey ziyaret yapılacak. Çin Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Savunma Bakanı Li Shangfu’nun Rusya ve Beyaz Rusya’yı ziyaret edeceği belirtildi. Açıklamada, Li’nin 6 günlük ziyareti kapsamında Moskova Uluslararası Güvenlik Konferansı’nda konuşma yapacağı, konferansta Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ve diğer ülkelerin savunma bakanları ile görüşeceği kaydedildi.

Li Shangfu, Belarus ziyareti sırasında ülkenin Devlet Lideri Aleksandr Lukashenko ve Savunma Bakanı Viktor Khrenin ile görüşecek.

Çin ve Rusya, son dönemde ortak devriyeler ve askeri tatbikatlar düzenleyerek iki ülke arasındaki askeri çıkarlarını güçlendirmeye devam ediyor. Çin Savunma Bakanı Li, Nisan ayında Moskova’da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir araya geldi ve iki ülke arasındaki askeri işbirliğini güçlendirme sözü verdi.

Yarın düzenlenecek Moskova Uluslararası Güvenlik Konferansı’na 100’den fazla ülke temsilcisi ve 8 uluslararası kuruluş temsilcisinin katılması bekleniyor. – PEKİN

caycuma-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu