Haber

Eskişehir’de deprem olur mu? Mart Eskişehir’de deprem mi bekleniyor? Eskişehir’de deprem riski var mı?

Merak edilen, Eskişehir depremi olur mu? Sorusuna yapılan açıklama ile cevap verildi. 6 Şubat’ta meydana gelen ve merkezi Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerden 3 gün önce haberdar olduğu ortaya çıkan Frank Hoogerbeets, Türkiye için yeni bir tahminde bulundu. Hoogerbeets, bu kez İç Anadolu Bölgesi için uyarıda bulunarak, öncekilerden daha güçlü bir artçı deprem olabileceğini söyledi. Peki, Eskişehir depremi olur mu? Mart Eskişehir’de deprem mi bekleniyor? Eskişehir’de deprem riski var mı?

ESKİŞEHİR DEPREM Mİ OLACAK?

“Deprem peygamberi” lakaplı ünlü deprem uzmanı Hoogerbeets’in şirketi Solar System Geometry Survey (SSGEOS), sosyal medyadan yaptığı paylaşımda bu kez İç Anadolu Bölgesi için uyarıda bulundu. Paylaşımda, 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından önümüzdeki günlerde İç Anadolu’da daha güçlü bir artçı sarsıntının meydana gelebileceği belirtildi.

Öte yandan Hoogerbeets, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada mart ayının ilk haftasına dikkat çekerek yeni bir deprem olabileceğini iddia etmişti. Söz konusu dönemde Dünya, Merkür ve Satürn gezegenlerinin yakınsayacağını belirten Hoogerbeets, bunun büyük sarsıntılara neden olabileceğini savunarak, “Mart ayının ilk haftası çok kritik. Kritik gezegen geometrisinin yakınsamasını 2’sinde görüyoruz. . Bu çok önemli olacak. Ayın 2’sinde 9 saat sonra Dünya’yı içeren bir gezegensel kavuşum olacak. Bu Dünya, Merkür ve Satürn olacak. Bu kritik olacak. Mart’ın bu ilk haftasında birden fazla olabilir. Büyüklüğü 6’nın oldukça üzerinde olan bir sismik olay. Bunu bilmenin bir yolu yok. Yine 7’nin çok üzerinde 8’in oldukça üzerinde bir sismik olay olabilir.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu