Haber

İstanbul Beylerbeyi Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü ilkokul öğrencilerini ağırladı

İstanbul Beylerbeyi Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü, Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Matematik Her Yerde” kampanyasına sanat atölyeleriyle katkıda bulundu.

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’ne bağlı İstanbul Sabancı Beylerbeyi Olgunlaşma Enstitüsü, “Ana Türk Kadını” kapsamında Rauf Orbay İlkokulu ve Beylerbeyi İlkokulu öğrencilerini 5 farklı dalda Türk mutfağı ve el sanatları atölyelerinde ağırladı. Matematikte kodlama” etkinliği.

Matematik dersini günlük yaşam becerilerine uyarlayarak kolaylaştırmak, matematiği sanat ve estetikte keşfetmek amacıyla düzenlenen etkinlikte ilkokul öğrencileri dokuma, kanaviçe, ahşap baskı, seramik, yiyecek ve içecek atölyeleri.

Programın açılışında konuşan Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Örsan Özkan, matematiğin sadece soyut bir niyet olmadığını belirtti. Kardeşleriniz güzel işler yapıyorlar ve size matematiğin sadece sayılardan ibaret olmadığını, el sanatlarınızın aslında matematik olduğunu çok yakından gösterecekler.” dedi.

Enstitü Müdürü Nazan Suna Alpural, olgunlaştırma enstitülerinin “Keşfet, eğlen, öğren” sloganı ve Bakanlığın “Türkiye’nin yüzyılı eğitim yüzyılı olacaktır” anlayışıyla faaliyetlerine devam ettiğini belirterek, “Dokuma, seramik, ahşap matbaacılık yeter ki her analitik fikir ve matematiğin çalışması faaliyetlerine devam ediyor.Türk yemek kültürümüzü anlatan çalışmalarla bugün çocuklarımızı ve gençlerimizi buluşturuyor, yaparak, yaşayarak ve deneyerek öğrenmeleri için fırsatlar sunuyoruz. Yüzyıllardır doğayı taklit ederek klasik formüller ve el emeği göz nuruyla ürettiğimiz eserlerimizin çağımız çocuklarının ellerinde şekillendiğini görmek bizi çok heyecanlandırıyor ve yeni fikirleri teşvik ediyor” dedi.

Çocukların bilgi ve becerilerini geliştirmeyi ve matematiği hayatın içine katmayı amaçlayan etkinlikte 55 öğrenci, 9 eğitmenle birlikte yiyecek-içecek, seramik, ahşap baskı, çarpan dokuma ve kanaviçe atölyelerinde bir araya geldi.

kaman-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu