Haber

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu toplandı

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç başkanlığında toplandı.

Bilgiç, üç milletvekiliyle gündem dışı görüştü.

AK Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy, Hatay’da yapılan yatırımlar hakkında bilgi vererek, partisinin iktidara geldiği günden bu yana şehre birçok yatırım yapıldığını belirtti.

Hatay’ın ulaşımdan sağlığa, eğitimden altyapıya birçok alanda tarihinin en büyük yatırımlarını aldığını vurgulayan Özgürsoy, salgın döneminde Hatay’da sağlık alanında yapılan yatırımların maliyetinin yaklaşık 600 bin lira olduğunu kaydetti.

CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, Antalya’da tarımda yaşanan sorunlara değinerek, mevsimlerin değişmesinin tarımsal üretimi olumsuz etkilediğini söyledi.

Tarım Sigortaları Havuzu’nun (TARSİM) doğru bir sigortacılık sistemi olduğunu ancak uygulamada bazı eksikliklerin olduğunu vurgulayan Özer, Antalya’da yaşanan sel felaketi sonrası TARSİM sigortalısı üreticinin yaşadığı mağduriyeti anlattı.

MHP Yozgat Milletvekili Ethem Sedef de Yozgat’ın sosyal ve kültürel gelişimi ile turizm kaynaklarının geliştirilmesi için yapılan yatırımlar hakkında bilgi vererek tekliflerde bulundu.

muthaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu