Haber

Yıldırımlı minikler deprem bölgelerine 200 koli gıda yardımında bulundu.

Merkezi Kahramanmaraş olan ve 10 ilimizi etkisi altına alan ve yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen depremin ardından deprem bölgelerine yardım gönderilmeye devam ediyor.

Bursa Yıldırım Alirızabey İlkokulu öğrencileri, Yıldırım Kaymakamlığı ve Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda hazırlanan ihtiyaç listesi doğrultusunda hazırladıkları 200 yardım kolisini beyin sarsıntısı alanına uğurladı.

Alirızabey İlkokulunu ziyaret eden Yıldırım Kaymakamı Metin Esen, minik öğrencilerin yaptığı yardımlardan çok etkilendiklerini belirterek, “Televizyonda hepimiz o acı görüntüleri izledikten sonra herkes kendi kendine ben ne yapabilirim diye düşündü. oradaki ihtiyaç sahibi kardeşlerimize nasıl yardımcı olabiliriz. Çeyizine aldığı battaniyeden çocuğuna aldığı muhtemelen bayramda giyeceği kıyafetlere kadar paylaşması gereken her şeyi paylaştılar. O yaralar hızla iyileşmeye başladı. En başından beri organize etmeye çalıştık. Her okulumuz kendi imkanlarıyla tırlarca koli hazırlayarak bölgeye gönderdi. Nihayetinde bunu daha somut hale getirip ilçe milli eğitim müdürlüğümüz tarafından Yıldırım ilçemizdeki 174 okulun tamamında kampanya başlatıp daha organize bir şekilde bölgeye göndermek istedik. Ramazan ayı boyunca yardımlaşma ve paylaşma duygularının daha yoğun olduğu bu ayda bunu uygulama kararı aldık. Yardıma ne kadar ihtiyacımız olduğunu, paylaşacak çok ailemiz olduğunu gördük. Bugün Alirizabey İlkokulumuzda 200’den fazla koli hazırlandığını duyunca çok sevindim. Mutluluğumu sizinle paylaşmak için sizi ziyarete geldim. Her bir öğrencimize ve ailelerine teşekkür ediyorum” dedi.

Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sevinç, “Ülkemizi derinden sarsan büyük bir afet olarak tanımladığımız depremin ilk gününden itibaren bölgeye yardımlarımızı ulaştırıyoruz. Yıldırım Kaymakamlığımızın koordinasyonunda ilçemizde bulunan okullarımızla birlikte bölgenin ihtiyacı olan malzemeleri hazırlayarak deprem bölgelerine gönderiyoruz. Alirizabey İlkokulunda minik öğrencilerimizin hazırladığı 200 koli yardım malzemesini bugün beyin sarsıntısı alanlarına göndereceğiz. Yardımlarından dolayı öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve ailelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Alirızabey İlkokulu Müdürü Mehmet Turan, “Ülkemizi derinden etkileyen depremin yaralarını sarmak, bölgedeki vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizin desteğiyle 200 adet yardım kolisi hazırladık. Birlik ve beraberlik duygularının öne çıktığı Ramazan ayında bir nebze de olsa. . Desteklerini esirgemeyen tüm öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Yıldırım Belediyesi ekiplerince araçlara yüklenen yardım kolileri, yardım alanlarına ulaştırılmak üzere yola çıktı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberefeler.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu